Stropný zdvihák pre imobilných s prehupom

Pokiaľ máte doma imobilnú osobu alebo s nimi pracujete, viete, že možnosti špeciálne upravených a prispôsobených zariadení sa nám postupne rozrastajú. Preto Vám prezradíme čosi viac o stropnom zdviháku s prehupom, vďaka ktorému dokážete pomerne jednoducho (bez fyzickej námahy) a bezpečne premiestňovať takéhoto pacienta kam potrebujete.

 

Bezproblémové presuny so stropným zdvihákom za pomoci efektívneho systému prehupu

V  bežných domácnostiach po ňom siahajú hlavne kvôli bezpečnosti imobilnej osoby, ale aj pre šetrenie opatrovateľa (či už ide o rodinného príslušníka alebo opatrovníka), ktorý sa o imobilnú osobu stará. Táto svedomitá a láskavá činnosť je veľmi namáhajúca a dochádza pri nej ku opotrebeniu chrbtice, končatín, svalstva a často sú kvôli nej potrebné rehabilitácie a liečba. Preto špecialisti vyvinuli stropný zdvihák (a neskôr ho zdokonalili pomocou tzv. systému prehupu). Pomocou neho dokážete jednoducho realizovať presuny po byte (resp. po priestore, do ktorého zariadenie inštalujete), zabezpečiť bežnú hygienu, viete imobilnú osobu okúpať, osprchovať, premiestniť ju napr. z postele ku kuchynskému stolu, na WC, do sprchy a pod. Zároveň s ním dokážete rehabilitovať a nacvičovať chôdzu, preto je využívaný nielen v domácnostiach, ale aj v rehabilitačných centrách a profesionálnych lekárskych zariadeniach.

Spomínaný „prehupový systém“ umožňuje presuny imobilnej osoby z miestnosti do miestnosti, aj cez zárubne. V praxi to znamená, že máte imobilného pacienta dobre usadeného napr. v prepravnom vaku, ktorý je pripojený o zdvíhaciu kazetu. Pomocou nej ho viete presunúť, kam práve potrebujete. Samozrejme, bez toho, aby ste ho museli skladať, usádzať na invalidný vozík a pod. Podľa toho, čo práve plánujete, vymieňate iba vaky. Naši klienti si najčastejšie žiadajú klasické prepravné, kúpacie, toaletné alebo vaky špeciálne prispôsobené pre pacientov s amputáciami.

 

V ponuke máme vaky špeciálne prispôsobené vašim potrebám

Výhodou takýchto vakov je, okrem už spomínaného komfortu a vyššej bezpečnosti, aj ich skladnosť. Sú veľmi šetrné k okolitému priestranstvu. Mnohí klienti sa na nás obracajú s otázkou, čo majú robiť, keď ich príbytky disponujú len úzkymi dverami (neraz len 60 cm široké dvere či zárubne), či veľmi stiesnenými priestormi (napr. malinké kúpeľne, uzučké WC a pod.). Invalidný vozík takýmito priestormi neprejde, ale stropný zdvihák s vakom, našťastie, áno. Ako takéto zariadenie funguje, si môžete pozrieť na priloženom videu.

 

 

Okrem praktických vakov si naši klienti pochvaľujú aj celkový minimalistický dizajn tohto zariadenia. Tým, že sa vo väčšine prípadov kotví priamo do stropu, nezaberá v miestnostiach veľa miesta, ktoré tak ostáva ostatným členom domácnosti. V prípade potreby ho, samozrejme, vieme kotviť aj odlišným spôsobom – do bočných stien či do špeciálne na to vytvorených pomocných konštrukcií. Dá sa dobre prispôsobiť priestorovým podmienkam (odskoky, vstavené nábytky a pod.) a nevyžaduje si žiadne špeciálne stavebné úpravy.

Staré zlaté pravidlo „radšej raz vidieť ako 100-krát počuť“ už určite všetci dobre poznáte. Priznajme si, že zážitok je vždy viac, než len pasívne prijímanie informácií. Keďže na vlastné oči a na vlastnej koži sa človek učí najrýchlejšie a najlepšie, vytvorili sme pre Vás už dva schowoomy, v ktorých si môžete jednotlivé produkty prezrieť, vyskúšať a spýtať sa nás na všetko, čo Vás v súvislosti s nimi zaujíma. Nájdete nás vo Vlkanovej, neďaleko Banskej Bystrice a už aj v Bratislave, na Račinaskej ulici č. 77 (oproti Figaru).

Tento stropný zdvihák navrhli švédski technici výrobcu HumanCare. Ich výhradným zástupcom pre slovenský trh je spoločnosť Velcon.

 

Pre lepšiu prehľadnosť prikladáme ešte rýchlu a prehľadnú rekapituláciu výhod stropného zdviháku spoločnosti Human Care:

jednoduché presuny napr. z postele alebo z invalidného vozíka do celého bytu (resp. priestoru),

bezpečná a dôstojná manipulácia s imobilnou osobou,

eliminácia záťaže opatrujúcej osoby – bez potreby manuálneho zdvíhania a premiestňovania imobilnej osoby,

možnosť sprchovania, kúpania a wc úkonov priamo vo vaku, resp. z vaku,

systém „prehupov“ – jednoduché prekonávanie zárubní a celého priestranstva s pomocou jednej zdvíhacej kazety, bez potrebných premiestňovaní či presadaní pacienta,

úspora priestoru,

minimalistický dizajn, nerušivé prvky.

 

Cena stropného zdviháku

Ak máte nejaké ďalšie otázky, sem s nimi! Záujem o zariadenia pre imobilných rastie, takže Vám odporúčame zavolať nám a dohodnúť si termín stretnutia, prípadne vyplniť krátky formulár na webe, aby ste sa vyhli zbytočnému čakaniu. Sme tu s Vami už 18 rokov. Veríme, že spoločnými silami vždy nájdeme optimálne riešenie najrôznejších problémov.

Výhody pre našich zákazníkov

Karta výhod ZŤP

Získajte Kartu výhod ZŤP a my sa o vás postaráme. Výhody pre držiteľa Karty výhod ZŤP: Poradenstvo a pomoc s financovaním Vášho zariadenia. Poradíme možnosti získať fin. príspevok od nadácií Pomoc s...

Ukázať viac

Ako si vybrať správneho dodavateľa zdvíhacieho zariadenia

Výber dodávateľa Na čo si dať pozor pri výbere dodávateľa zdvíhacieho zariadenia (často kladené otázky).

Ukázať viac

Certifikát kvality ISO 9001

V oblasti bezbariérovosti je Velcon držiteľom certifikátu kvality ISO 9001, ktorý podporuje prístup pri vypracovávaní, zavádzaní a zlepšovaní efektívnosti systému manažérstva kvality s cieľom zvýšiť...

Ukázať viac

Odborný záručný a pozáručný servis v celej SR

Je pre nás samozrejmosťou. Vykonávame ho prostredníctvom našich vlastných revíznych technikov na celom území Slovenska, ktoré je pokryté až 4 servisnými strediskami a 3 pobočkami v Bratislave, Prešove...

Ukázať viac

Individuálne bezbariérové riešenia

Dokážeme Vám potrebné riešenie prispôsobiť na mieru, navrhnúť kombináciu rôznych produktov bezbariérového riešenia tak, aby zohľadňovali všetky Vaše potreby. A to najmä vďaka najširšiemu sortimentu...

Ukázať viac

Pozrite si a odskúšajte všetky naše produkty aj priamo u nás vo firme

Do stredu Slovenska je zo všadiaľ blízko a preto Vás pozývame ak máte možnosť prísť ku nám do sídla firmy, kde si môžete osobne vyskúšať a pozrieť aj stropný zdvihák, zvislú plošinu či šikmú...

Ukázať viac

Povedali o nás