Štátny peňažný príspevok na kúpu zdvíhacieho zariadenia

 

Štátny finančný príspevok na kúpu zariadenia pre osobu ŤZP alebo so zníženou schopnosťou pohybu definuje práve Zákon č. 447/2008 Z. z. o peňažných príspevkoch na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. 

Tento zákon v skratke definuje a hovorí:

Kto má nárok?

Nárok na príspevok máte ako fyzická osoba ŤZP, podľa komplexného posudku uznaná v minimálne v 50% miere a odkázaná na zdvíhacie zariadenie. Váš príjem nesmie presahovať 5- násobok sumy životného minima. 

Na aké zariadenia?

Za zdvíhacie zariadenia sa považujú hlavne - schodolez, zdvihák, šikmá a zvislá schodisková plošina, výťah, stropné zdvíhacie zariadenia a prípadne ďalšie. 

Do akej výšky?

Peňažný príspevok sa poskytuje na základe dokladov o cene zariadenia a to až do výšky 98% ceny zariadenia,  najviac však vo výške 11 617,88 €

Ako dlho trvá celý proces?

Zvyčajne čas spracovania a posúdenia žiadosti na úrade trvá okolo 3 mesiacov. Zo zákona na to majú 60 + 30 dní. 

U nás vo Velcone Vám vieme s tým, ako príspevok získať, si ho vybaviť, čo na to potrebujete a na aké zariadenie sa dá uplatniť vieme rýchlo poradiť. Stačí, ak nám cez tento formulár napíšete akúkoľvek otázku a my vám veľmi radi pomôžeme. 

Chcem sa informovať o príspevku

* indicates required

Pred odoslaním potrebujeme váš súhlas so spracovaním osobných údajov.

 

Spoločnosť VELCON spol. s r.o. pôsobí na trhu v SR už od roku 2002. Jej poslaním je poskytovať komplexné služby ľuďom trpiacim telesným hendikepom pri odstraňovaní bariér v bytoch, rodinných domoch a verejných priestoroch. Naším cieľom je nielen distribúcia a montáž zdvíhacích zariadení na prekonávanie architektonických bariér pre imobilné osoby, ale aj informovanie ľudí v oblasti legislatívy, možností riešenia a sociálnej pomoci. Usilujeme sa pomáhať každému, kto je na našu pomoc odkázaný tak, aby jeho spokojnosť a sloboda bola našim zadosťučinením. Poznávanie problémov iných ľudí nám dáva možnosti pomoci ďalším.

Povedali o nás