Stoličkový výťah FLOW X

Schodiskový výťah Flow X bol navrhnutý na každodenný plynulý pohyb po schodisku a s nadštandardnou úrovňou pohodlia. Ide o najnovšiu generáciu schodiskového výťahu Flow 2. Súčasný model Flow X v sebe ukrýva najnovšie poznatky a inovácie spolu s maximálnou funkčnosťou pri každodenných presunoch po schodisku.

 

Výťah, ktorý prekoná každé schodisko:

 • Prejde úzkym miestom od 62 cm šírky schodiska, vďaka automatickému otáčaniu zariadenia počas jazdy
 • Vhodný do extrémnych sklonov schodiska až do 72° stúpania

Flow X prináša novú úroveň komfortu

Prevedenie ponúka prémiový komfort, ergonomické a inovatívne funkcie. Sedadlo spolu s operadlom sú polstrované najkvalitnejšími materiálmi a navrhnuté s detailne premysleným jemným sklonom, ktorý dopĺňa výškovo nastaviteľný sedák a opierky nôh. Tie prinášajú najpohodlnejšie sedenie na našom trhu, ktoré sa prispôsobí potrebám úplne každému.

Bezpečnosť a spoľahlivosť

Schodiskový výťah je navrhnutý a testovaný podľa najprísnejších štandardov bezpečnostnej smernice 2006/42/EC and EN 81-40. Svojimi vlastnosťami prináša medzi stoličkové výťahy viacero kľúčových noviniek. Za najdôležitejšie považujeme:

 1. Ergonomicky a precízne navrhnutý zúžený tvar, aby poskytoval ďalšiu podporu tak v stoji ako aj v sede.
 2. Obsahuje aj inteligentné detekčné zariadenie, ktoré bráni pohybu výťahu v prípade, že lakťové opierky nie sú v správnej polohe.
 3. Výťah disponuje bezpečnostným pásom Flow X a senzormi, ktoré v prípade stretu s prekážkou výťah v jazde zastavia.
 4. Súčasťou výťahu je aj integrované telefonické zariadenie, ktoré môže obsahovať 3 telefónne čísla na vybrané osoby (zväčša rodinných príslušníkov) pre prípady, že by sa vyskytla akákoľvek komplikácia.

Dizajn a inovácie

Flow X je najkomplexnejší výťah na schody určený pre točité schodiská

Bol navrhnutý, aby v sebe spájal inovácie s moderným dizajnom od popredného dizajnéra Pearsona Lloyda. Vďaka svojmu až remeselnému spracovaniu zaistí pre každý domov skvelé pohodlie, bezpečnosť a bezproblémové presuny po schodisku.

Viete tak získať najmodernejšie a elegantné výťahové riešenie s úpravou na mieru podľa vašich potrieb. Všetky jeho pohyblivé časti sú elegantné a premyslene ukryté.

Užite si najpohodlnejšiu a bezpečnú jazdu s dokonale vyladeným schodiskovým výťahom Flow X, ktorý sa hodí na točité schodiská už od 610 mm.

 

Zadarmo 5 rokov záruka iba u nás

 

TOP vlastnosti:

 • záložný batériový zdroj, ktorý sa aktivuje pri výpadku elektrickej energie,
 • výťah sa automaticky rozloží stlačením jedného tlačidla,
 • obsahuje vyvolávaciu funkciu parkovania,
 • unikátny ASL systém natáčania a sklonu sedadla počas jazdy zabezpečuje pohodlnú a bezpečnú každodennú jazdu,
 • výťah sa automaticky prispôsobuje rýchlosťou jazdy všetkým zákrutám,
 • opierka nôh sa otáča spolu so sedadlom, takže vaše nohy ostanú v prirodzenej polohe a zmierňuje sa tým akýkoľvek tlak namáhania vašich kĺbov.

 

Technické údaje elektrického výťahu:

Nosnosť: 125 kg

Rýchlosť: Max. 0,15 m/s

Výkon motora: 350 W

Napájanie: 230 V

Batérie: 2 x 12V batérie, spolu 24V

Automatické zastavenie: Áno

Max. sklon schodiska: 72° (aj do extrémne strmých schodísk)

Minimálna šírka schodiska: 610 mm

Ovládanie: ovládanie na opierkach rúk, joystick alebo diaľkovým ovládaním

Motorické otáčanie sedadla počas jazdy (prechod úzkym miestom)

Opierky rúk jedinečne tvarované pre vyššiu bezpečnosť

 

Cena schodiskového výťahu Flow X

Napr. Našich klientov vždy od začiatku zaujíma aspoň orientačná cena produktu. Vzhľadom na rôznorodosť inštalácií (variabilnú dĺžku a sklon schodísk, množstvo potrebných zákrut, počet medzizastávok, farebné doladenie doplnkov v tónoch okolitého interiéru a špecifických požiadaviek) je jasné, že aj cena schodiskového výťahu Flow X býva rôzna.

Dobrou správou však je, že v prípade záujmu Vám vieme poradiť s vypracovaním žiadosti o štátny finančný príspevok na kúpu takéhoto zariadenia, ktorý neraz tvorí až 95% celkovej sumy, čím sa stáva dostupným aj pre bežných používateľov.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na bezplatnej telefonickej linke 0800 199 060, mailom na velcon@velcon.sk alebo nás príďte pozrieť do niektorého z našich showroomov, kde Vám všetko radi ukážeme, vysvetlíme, preberieme s Vami Vaše predstavy a požiadavky a spoločnými silami pohľadáme optimálne riešenia.

Výhody pre našich zákazníkov

Karta výhod ZŤP

Získajte Kartu výhod ZŤP a my sa o vás postaráme. Výhody pre držiteľa Karty výhod ZŤP: Poradenstvo a pomoc s financovaním Vášho zariadenia. Poradíme možnosti získať fin. príspevok od nadácií Pomoc s...

Ukázať viac

Ako si vybrať správneho dodavateľa zdvíhacieho zariadenia

Výber dodávateľa Na čo si dať pozor pri výbere dodávateľa zdvíhacieho zariadenia (často kladené otázky).

Ukázať viac

Certifikát kvality ISO 9001

V oblasti bezbariérovosti je Velcon držiteľom certifikátu kvality ISO 9001, ktorý podporuje prístup pri vypracovávaní, zavádzaní a zlepšovaní efektívnosti systému manažérstva kvality s cieľom zvýšiť...

Ukázať viac

Odborný záručný a pozáručný servis v celej SR

Je pre nás samozrejmosťou. Vykonávame ho prostredníctvom našich vlastných revíznych technikov na celom území Slovenska, ktoré je pokryté až 4 servisnými strediskami a 3 pobočkami v Bratislave, Prešove...

Ukázať viac

Individuálne bezbariérové riešenia

Dokážeme Vám potrebné riešenie prispôsobiť na mieru, navrhnúť kombináciu rôznych produktov bezbariérového riešenia tak, aby zohľadňovali všetky Vaše potreby. A to najmä vďaka najširšiemu sortimentu...

Ukázať viac

Pozrite si a odskúšajte všetky naše produkty aj priamo u nás vo firme

Do stredu Slovenska je zo všadiaľ blízko a preto Vás pozývame ak máte možnosť prísť ku nám do sídla firmy, kde si môžete osobne vyskúšať a pozrieť aj stropný zdvihák, zvislú plošinu či šikmú...

Ukázať viac

Povedali o nás