Pásový schodolez Jolly

Pásový schodolez Jolly je skvelým pomocníkom na prekonávanie schodov – či už v domácnosti, v bytovom dome, verejných inštitúciách a pod. Používať ho môžete na priamych schodiskách v interiéri, ako aj exteriéri. Jeho efektívnosť a unikátnosť spočíva práve v tom, že je navrhnutý a vyrobený tak, že dokáže previezť všetky mechanické vozíky. Navyše, za pomoci doplnkového príslušenstva (rampovej nadstavby) si poradí aj s elektrickým vozíkom, poprípade s kočíkom.

Veľkým benefitom schodolezu Jolly je, že ho skrátka stačí použiť s invalidným vozíkom. A vďaka bohatému príslušenstvu budete môcť prevážať svoj vozík, nech je akokoľvek atypický, hneď. Či už ide o veľmi úzke, široké vozíky, vozíky s kolieskami, prípadne detské invalidné vozíky. A to vám zaručujeme. Jeho obsluha je veľmi jednoduchá – poradí si s ňou aj fyzicky menej zdatná soba. Ovládaním pomocou stláčania tlačidiel riadite schodolez po schodoch alebo po rovnej zemi.

 

Ako vyzerá používanie pásového schodolezu Jolly v praxi?

Jazda zhora nadol

Základom je bezpečne upevniť vozík k schodolezu a preklopiť ho do polohy na jazdu. Potom už len podíďte k schodom. V prípade, ak bude vaša jazda začínať na hornej strane schodov, dôležité je použiť navádzanie pomocou LED indikácie – to vám nakreslí na miesto, kde máte zastať na hrane schodu, svetelnú čiaru. Pomôže vám to pri navigácii a presnom nasmerovaní, aby ste sa nemuseli stresovať, ako danú trasu zvládnete. Jednoducho len v tomto bode prevážite vozík na schody, stlačíte tlačidlo jazdy smerom nadol, a presuniete sa na podestu/podlahu v dolnej časti schodov.

Jazda zdola nahor

V prípade, ak bude prevážanie opačné, zdola nahor, bude nevyhnutné, aby ste sa pásmi schodolezu postavili kolmo k prvému schodu, stlačili tlačidlo jazdy smerom nahor. Následne vám už elektromotor s pásmi pomôže postupne prekonávať celé schodisko. Ak už budete na hornej podeste, stačí už len zastať na hrane posledného schodu. Následne preklopiť schodolez na podestu a presunúť sa ďalej na schody, resp. v bezpečnej vzdialenosti od schodov vozík vybrať/odopnúť zo schodolezu.

Jazda po rovnej zemi

Ak budete invalidný vozík používať po rovnej zemi, schodolez sa pohybuje na kolieskovom podvozku, čo je v prípade obsluhy veľmi jednoduché.

 

Benefity schodolezu Jolly
  

Pásový schodolez Jolly disponuje robustnou konštrukciou, čo ho predurčuje k plynulému a komfortnému presunu po schodoch. Po obidvoch stranách má stabilné gumené pásy, tie majú na starosti bezpečný pohyb po schodoch. Upínanie vozíka je veľmi jednoduché.

Uvoľnenie, ako aj zaistenie ovládacieho ramena je možné len po uvoľnení alebo zatlačení poistky, čo znamená, že schodolez je bezpečný počas celého procesu prevážania. Uvoľnenie, ako aj zaistenie ovládacieho ramena je možné realizovať len po zatlačení poistky – schodolez Jolly je naozaj veľmi bezpečný a myslí na všetko.

 

Popredné vlastnosti pásového schodolezu Jolly

  • 100% bezpečnosť
  • určený na akýkoľvek typ mechanického vozíka (dokáže previezť aj elektrický vozík)
  • jednoduché ovládanie a manévrovateľnosť
  • ľahko rozložiteľný na 2 časti (podvozok a kormidlo)
  • ľahko uskladniteľný
  • praktické nabíjanie
  • bez problémov zdolá aj 50 celých poschodí pri nosnosti 150 kg

Cena schodolezu

Stačí, ak sa nám ozvete na našu bezplatnú infolinku 0800 199 060, alebo nám napíšte na velcon@velcon.sk a my vám pripravíme na mieru bezplatnú cenovú ponuku. V prípade požiadavky vám vieme pomôcť aj vybavením štátneho príspevku, a to až do výšky 98% hodnoty zdvíhacieho zariadenia, v tomto prípade schodolezu. Sme tu pre vás, s čímkoľvek vám radi poradíme a nasmerujeme vás.

 

Výhody pre našich zákazníkov

Karta výhod ZŤP

Získajte Kartu výhod ZŤP a my sa o vás postaráme. Výhody pre držiteľa Karty výhod ZŤP: Poradenstvo a pomoc s financovaním Vášho zariadenia. Poradíme možnosti získať fin. príspevok od nadácií Pomoc s...

Ukázať viac

Ako si vybrať správneho dodavateľa zdvíhacieho zariadenia

Výber dodávateľa Na čo si dať pozor pri výbere dodávateľa zdvíhacieho zariadenia (často kladené otázky).

Ukázať viac

Certifikát kvality ISO 9001

V oblasti bezbariérovosti je Velcon držiteľom certifikátu kvality ISO 9001, ktorý podporuje prístup pri vypracovávaní, zavádzaní a zlepšovaní efektívnosti systému manažérstva kvality s cieľom zvýšiť...

Ukázať viac

Odborný záručný a pozáručný servis v celej SR

Je pre nás samozrejmosťou. Vykonávame ho prostredníctvom našich vlastných revíznych technikov na celom území Slovenska, ktoré je pokryté až 4 servisnými strediskami a 3 pobočkami v Bratislave, Prešove...

Ukázať viac

Individuálne bezbariérové riešenia

Dokážeme Vám potrebné riešenie prispôsobiť na mieru, navrhnúť kombináciu rôznych produktov bezbariérového riešenia tak, aby zohľadňovali všetky Vaše potreby. A to najmä vďaka najširšiemu sortimentu...

Ukázať viac

Pozrite si a odskúšajte všetky naše produkty aj priamo u nás vo firme

Do stredu Slovenska je zo všadiaľ blízko a preto Vás pozývame ak máte možnosť prísť ku nám do sídla firmy, kde si môžete osobne vyskúšať a pozrieť aj stropný zdvihák, zvislú plošinu či šikmú...

Ukázať viac

Povedali o nás