HT-TOUCH EVO – diaľkové ovládanie plynu aj pre čiastočne imobilných

Ďalšou príjemnou novinkou z kategórie certifikovaných úprav automobilov pre ZŤP osoby je automobilový „palcový“ akcelerátor HT (HANDYTECH) TOUCH EVO, resp. prvý systém pridávania plynu pomocou jednoduchého pohybu palca na jednej z rúk vodiča.

Akceleračný systém, resp. diaľkový ovládač plynu HT-TOUCH EVO

Ide o špeciálne vyvinutý jednoduchý „palcový“ systém na komfortné zrýchľovanie chodu Vášho motorového vozidla. Toto nenápadné zariadenie, ktoré vidíte aj na priloženom ilustračnom obrázku, sa pripája na palec šoféra. Je flexibilné, takže ho vedia bez problémov používať praváci i ľaváci.

Pomocou neho dokážete efektívne pridávať plyn v akejkoľvek jazdnej situácii. Palec je veľmi citlivý a silný prst. Práve preto sa toto zariadenie pripája, resp. aplikuje práve naň. Pri jeho používaní pritom máte viacero možností. Ako vidíte aj na priloženom videu, na pridávanie plynu viete palcom zatlačiť napr. o:

  • volant,
  • oprieť si ruku o brzdovú páku,
  • alebo jednoducho len stlačiť spínač medzi palcom a ukazovákom na Vašej ruke.

 

 

Celý elektronický systém aktivujete jednoduchým stlačením tlačidla po naštartovaní vozidla. Výhodou, na rozdiel od klasického pákového riadenia, je, že nemusíte celý čas držať ruku na páke.

Prostredníctvom zmeny magnetického poľa, zosilnenej elektronickou riadiacou jednotkou prepojenou so systémom vozidla, Vám tento systém umožňuje zrýchľovať. Zmeny magnetického poľa, generované nemechanickým ovládačom, zároveň zvyšujú životnosť zariadenia.

Pre jeho lepšie ovládanie (v prípade zaúčania sa, ale aj pri náročnejších jazdných situáciách), môžete pomocou spínača HT TOUCH EVO napríklad aktivovať aj tzv. funkciu parking (tzn. parkovanie), čím znížite zrýchlenie vozidla o cca 50% a automaticky zvýšite citlivosť ovládača. Počas brzdenia sa ovládanie plynu automaticky odpojí, takže nehrozí, že by došlo k jeho nechcenému pridávaniu. 

Elektronika zariadenia je prepojená s viacerými elektronickými ovládacími prvkami vozidla, avšak bez toho, aby spôsobovala zmeny v jeho funkčných nastaveniach. Takže sa nemusíte obávať, nijako neovplyvní používanie tempomatu či kickdownu.

 

Akceleračný systém HT-TOUCH EVO sa vo svete teší obľube a je čoraz žiadanejší, preto sme po ňom siahli aj my a prinášame ho aj na domáci trh. Veľmi nás teší, že sa tak naše portfólio bezbariérových produktov rozšírilo aj o ďalšiu praktickú asistenčnú pomôcku pre imobilných, ktorá Vám, veríme, spríjemní a spohodlní život. Minimálne jazdenie.

 

Samozrejme, v prípade, že Vaše auto potrebuje používať človek bez zdravotných obmedzení (napr. Vaša manželka, priateľ a pod.), dá sa toto zariadenie jednoducho deaktivovať – stačí len odstrániť konektor zo spojovacej skrinky.

Rovnako tak, ak si kúpite nové auto, tento diaľkový ovládač plynu je bezproblémovo prenosný, viete si ho teda vziať so sebou a jednoduchou montážou preniesť, pričom  vo Vašom pôvodnom vozidle neostanú žiadne známky po jeho používaní.

Výhody pre našich zákazníkov

Karta výhod ZŤP

Získajte Kartu výhod ZŤP a my sa o vás postaráme. Výhody pre držiteľa Karty výhod ZŤP: Poradenstvo a pomoc s financovaním Vášho zariadenia. Poradíme možnosti získať fin. príspevok od nadácií Pomoc s...

Ukázať viac

Ako si vybrať správneho dodavateľa zdvíhacieho zariadenia

Výber dodávateľa Na čo si dať pozor pri výbere dodávateľa zdvíhacieho zariadenia (často kladené otázky).

Ukázať viac

Certifikát kvality ISO 9001

V oblasti bezbariérovosti je Velcon držiteľom certifikátu kvality ISO 9001, ktorý podporuje prístup pri vypracovávaní, zavádzaní a zlepšovaní efektívnosti systému manažérstva kvality s cieľom zvýšiť...

Ukázať viac

Odborný záručný a pozáručný servis v celej SR

Je pre nás samozrejmosťou. Vykonávame ho prostredníctvom našich vlastných revíznych technikov na celom území Slovenska, ktoré je pokryté až 4 servisnými strediskami a 3 pobočkami v Bratislave, Prešove...

Ukázať viac

Individuálne bezbariérové riešenia

Dokážeme Vám potrebné riešenie prispôsobiť na mieru, navrhnúť kombináciu rôznych produktov bezbariérového riešenia tak, aby zohľadňovali všetky Vaše potreby. A to najmä vďaka najširšiemu sortimentu...

Ukázať viac

Pozrite si a odskúšajte všetky naše produkty aj priamo u nás vo firme

Do stredu Slovenska je zo všadiaľ blízko a preto Vás pozývame ak máte možnosť prísť ku nám do sídla firmy, kde si môžete osobne vyskúšať a pozrieť aj stropný zdvihák, zvislú plošinu či šikmú...

Ukázať viac

Povedali o nás