Prečo treba vykonávať servis a pravidelnú preventívnu údržbu zdvíhacích zariadení?

Poradenstvo

Priatelia, spoločnosť VELCON je na slovenskom trhu bezbariérových riešení už viac ako 18 rokov. Po celú túto dobu sa Vám snažíme odovzdávať naše skúsenosti a delíme sa s Vami o cenné rady, poznatky a postrehy.

Za tie roky sme sa presvedčili, že najlepší spôsob ako udržiavať zdvíhacie zariadenia plne funkčné, bezpečné a dlhodobo spoľahlivé, je poctivo vykonávať predpísanú pravidelnú preventívnu údržbu, teda realizovať tzv. „servisné prehliadky“ alebo „revízie zdvíhacích zariadení“.

Funguje to rovnako ako aj revízie pri iných zariadeniach a produktoch. Servisujú sa napr. autá, osobné výťahy v bytovkách, plynové kotly či napr. kosačky alebo stavebné náradie a stroje. Touto prevenciou sa predchádza zbytočným opravám, ktoré často vznikajú v dôsledku zanedbania takejto údržby. Človek vtedy zbytočne platí buď za drahé opravy a výmeny náhradných dielov alebo si dokonca často musí kúpiť nové zariadenie.

Ako odborníci a špecialisti na zdvíhacie zariadenia Vás chceme povzbudiť k tomu, aby ste si vždy zaistili servis svojich zariadení. Je to prezieravé a ekonomické riešenie, ktoré sa Vám naozaj vyplatí.

 

Našim klientom sme vždy k dispozícii. Veľmi promptne, v rámci územia celého Slovenska.

Pridajte sa aj Vy ku zodpovednej  väčšine, ktorá si necháva servis vykonávať pravidelne a nemá tak zbytočné náklady na opravy, pričom  zariadenie im bezproblémovo nepretržite funguje. Samozrejme, aj napriek pravidelnému servisu sa môže vyskytnúť nejaká porucha, ale z našich dlhoročných skúseností už máme odsledované, že sa dejú v oveľa menšej miere.

 

Pre lepšiu prehľadnosť prikladáme 6 nosných dôvodov, prečo je dôležitý servis zdvíhacích zariadení od začiatku uvedenia zdvíhacieho zariadenia na trh:

  • pre garanciu bezpečnej prevádzky zdvíhacieho zariadenia,
  • pre zabezpečenie dlhej životnosti zariadenia,
  • predchádzanie poruchám a väčším opravám,
  • najlacnejší spôsob prevádzky zariadenia = prevencia a údržba!,
  • dodržanie výrobcami stanovených technických prehliadok,
  • rešpektovanie vyhlášky č. 508/2009 o prevádzke zdvíhacích zariadení.

 

Z našich skúseností vieme, že vždy je finančne náročnejšie preventívnu údržbu nerobiť ako ju pravidelne vykonávať. Preto máme servisných pracovníkov po celej SR, ktorí pôsobia v regiónoch a sú Vám vždy nablízku. Sú to kvalifikovaní pracovníci zdvíhacích a elektrických zariadení, ktorí riešia problémy operatívne. Pri servisnej zmluve garantujeme zľavy a prednostný nástup na opravu. A okrem toho Vám budeme plánovať a sledovať aj termíny prehliadok. Aby ste predišli prípadným zbytočným problémom.

 

Zverte sa nám do rúk a my spravíme všetko pre to, aby sme Vám uľahčili Váš každodenný život.

 

Poznámka na záver:

Ak Vám niekto tvrdí, že servis netreba robiť, alebo Vás zavádza s informáciami typu, že zariadenie v záruke predsa netreba servisovať, vedzte, že nemá pravdu. Buď nie je vyškolený odborník alebo nemá kapacity (ľudí) a nástroje na to, aby takýto popredajný servis zabezpečil, alebo sa Vás snaží klamlivo presvedčiť, že jeho zariadenie servis nepotrebuje a nebude sa kaziť. Radšej Vám bude fakturovať drahé opravy akoby mal zodpovedne a systematicky pristupovať ku kvalite Vášho zariadenia. Každý stroj je treba udržiavať, aby zvládal správne a dlho fungovať. Myslite na to.

 

A my Vám radi pomôžeme.

 

Povedali o nás