Úpravy automobilov pre ŤZP osoby

 

Úplná či čiastočná imobilita a celkovo ZŤP človeku obráti život na ruby. A nielen samotnému pacientovi, ale aj celej jeho rodine. Pokiaľ je obmedzený Váš pohyb a s ním aj osobná sloboda, zväčša nás oslovíte, pričom zisťujete a hľadáte možnosti na dosiahnutie bezbariérovosti, resp. bezbariérového prístupu. Zdravý človek si neraz ani neuvedomuje, čo všetko vlastne má. Životom skúšaný človek, naopak, zväčša ďakuje a teší sa aj z maličkostí, lebo si naplno uvedomuje, aké sú pre život podstatné. Pri našej práci to veľmi intenzívne vnímame. Dennodenne.

 

 

 

Práve preto sme sa rozhodli naplno sa venovať novinkám na trhu, pomocou ktorých dokážeme uľahčiť a spríjemniť život tým z nás, ktorí to v ňom majú sťažené. Inštalujeme množstvo produktov - schodolezy, stoličkové výťahy, šikmé schodiskové plošiny, zvislé zdvíhacie plošiny, stropné zdviháky, nájazdové rampy, ale aj zdviháky do auta.

V ponuke zdvihákov do auta máme aktuálne dva typy produktov, pomocou ktorých dokážete imobilnú osobu bezpečne a komfortne presunúť z a do osobného auta a zároveň ľahko premiestniť aj elektrický invalidný vozík. Celkovo pri ŤZP pacientoch treba hľadať vždy čo najoptimálnejšie riešenia a možnosti prestavby vozidiel pre vozičkárov. Našťastie už dlho vieme ako vytvárať, resp. prestaviť osobné automobily pre imobilné osoby tak, aby vznikli funkčné bezbariérové vozidlá.

 

 

 

 

 

Prestavby vozidiel pre vozíčkarov

Množstvo osobných áut sa, našťastie, dá prispôsobiť. Z našich skúseností takéto prerábky zahŕňajú dve nosné oblasti – na jednej strane imobilnú osobu, na druhej strane osobu, ktorá jej pomáha (či už je to rodinný príslušník, partner, priateľ alebo ošetrovateľ). Čiže ide o inštalácie zariadení do áut, ktoré vo veľkej miere uľahčujú život imobilným pacientom, ale zároveň aj ľuďom, ktorí sa o takýchto pacientov starajú.

Prvý produkt, zdvihák do auta SMART TRANSFER, je určený na presun človeka z a do auta. Pomáha pri presadení z invalidného vozíka, tzn. umožní zdvih a presun osoby. Druhý produkt, zdvihák, resp. žeriav do auta SMART LIFTER, zase slúži na presun ťažkých elektrických vozíkov do a z kufra auta.

Obe zariadenia pozostávajú z dvoch častí – z pevnej a pohyblivej. Pevná konštrukcia je vytvorená z ušľachtilej ocele. V prípade SMART TRAFSFERU sa upevňuje priamo do rámu auta, pri SMART LIFTERI na jeho karosériu. Pohyblivú časť tvorí samotný zdvihák, pomocou ktorého dokážete premiestniť imobilnú osobu či pomocné zariadenie bez toho, aby ste sa príliš namáhali.

 

Užitočný link:

Štátny peňažný príspevok na kúpu osobného motorového vozidla

Cena úpravy vozidla pre ŤZP a príspevok na auto ZŤP

Cena sa vypracováva a závisí opäť od konkrétneho projektu a typu auta, vždy sa dotvára priamo na mieru klientovi. Dobrou správou je, že aj na tieto produkty (ako pri všetkých našich produktoch) sa vzťahuje štátny príspevok. Samozrejme, ak so žiadosťou o ŤZP príspevku na auto nemáte skúsenosti, nemusíte sa báť. Tým, že sa obdobným inštaláciám venujeme dlhodobo, vieme Vám poradiť ako o štátny príspevok na úpravu auta pre ZŤP požiadať.

 

Bezbariérové auto - Smart Lifter

Zdvihák do auta SMART LIFTER

Bezbariérové auto - Smart Transfer

Osobný zdvihák do auta SMART TRANSFER

 

 

Povedali o nás