Menu
bezplatná infolinka: 0800 199 060

Pomôžeme Vám s vybavením.

Zadajte prosím Vaše kontaktné údaje. Budeme Vás hneď informovať.

Obhliadka a projekt
v rámci SR zdarma.

Zadajte prosím Vaše kontaktné údaje. Budeme Vás informovať.

Zaujímavosti
              

Keď riešenie bezbariérovosti nie je len snom

Keď riešenie bezbariérovosti nie je len snom

Poznáme to určite všetci. Aj ja. Občas žasnem, no pamätám si aj na chvíle, kedy som sa dôstojne necítila. V tej dobe moja rodina netušila, že existuje niečo ako schodolez, či stropný zdvihák. Bola som typický príklad človeka, ktorému sa zo sekundy na sekundu zmenil život.

Poznáme to určite všetci. Aj ja. Občas žasnem, no pamätám si aj na chvíle, kedy som sa dôstojne necítila. V tej dobe moja rodina netušila, že existuje niečo ako schodolez, či stropný zdvihák. Bola som typický príklad človeka, ktorému sa zo sekundy na sekundu zmenil život. Keď doma po dlhočizných troch mesiacoch som bola sama na záchode, doslova som si to užívala. Jasne, nemala som silu v rukách, aby som na záchod z vozíka presadla sama, ale...

Bývam v bytovke bez výťahu. Keď som ešte nebola schopná chodiť, nosili ma na vozíku hore a dolu. Väčšinu času som trávila zavretá v byte, pretože aj na balkón viedol schod. Čo už, v dobe, keď kolaudovali túto bytovku, nik netušil, že niekedy sa na trhu objaví schodisková sedačka či plošina pre imobilných. V tej dobe boli ľudia s hendikepom pozatváraní v ústavoch, alebo v lepšom prípade, doma. Samozrejme, dôkladne skrytí pred zrakom okolia. To ja som sa teda skrývať nemienila. Dnes v našom meste ťažko stretnete človeka, ktorý by nepoznal mierne a správne trhnutú blondínu na červenom vozíku, okolo ktorej šantia dve deti.

Viem, že som mala šťastie. Po tom ,ako som sa prebrala z kómy, som vážila niečo okolo štyridsaťpäť kíl. Dnes mám do šesťdesiat. No ak k tomu prirátame vozík (klasický, starý, ktorého váha sa pohybuje v rozmedzí dvadsať až dvadsať päť kilogramov), pochopíte, že som bola záležitosť pre dvoch chlapov. Že v nemocnici mi potrhali šľachy na ramene, pretože ma potrebovali dvihnúť z postele a nevládali? Stáva sa. Mňa rameno bolelo ešte dva roky, kým som ho v slzách cvičením neuvoľnila. Tomuto všetkému možno predísť, iba ma mrzí, že často o tom nevedia ani zamestnanci zdravotníckych zariadení. Že na to nie sú v nemocniciach peniaze. To vravte viete komu...

Žijeme v dobe, ktorá nám ponúka neskutočné možnosti, ako architektonické bariéry prekonať. A tiež sa pracuje na skrátení čakacích dôb, kedy úrady na niečo uvoľnia príspevok.

Častokrát mi je smutno, že tí najbezbrannejší najviac doplácajú na rozhodnutia ľudí od stola. Ľudí, ktorí netušia, akú bariéru predstavuje jeden jediný schod. A pritom, väčšina bariér v našom svete je riešiteľná – dôstojné používanie toalety, vane, vstávanie, či líhanie do postele bez zbytočných zranení – človeka s hendikepom alebo jeho asistenta. Že bývate v bytovke bez výťahu, či v poschodovom rodinnom dome? Áno, je tu odpoveď. Na akúkoľvek bariéru existuje riešenie a aj ľudia, ktorí vám pomôžu, poradia.

Aj vďaka nim sa mi plní sen – svet bez bariér.

autorka : Dagmar Sváteková

Dovoľte aby sme Vám poradili a kontaktujte nás na bezplatnom čísle: 0800 199 060 alebo na velcon@velcon.sk

Výhody pre zákazníkov

Pozrite si a odskúšajte všetky naše produkty aj priamo u nás vo firme

Do stredu Slovenska je zo všadiaľ blízko a preto Vás pozývame ak máte možnosť prísť ku nám do sídla firmy, kde si môžete osobne vyskúšať a pozrieť aj stropný zdvihák, zvislú plošinu či šikmú schodiskovú plošinu alebo sedačku. Všetky naše priestory sú samozrejme bezbariérové vrátane toaliet a parkovania. Ste u nás vždy vítaní.

ukáž viac →

Bezpečnosť a kvalita

Na našich zákazníkoch nám mimoriadne záleží. Váš komfort a pocit bezpečia sa snažíme maximalizovať používaním iba kvalitných, certifikovaných zariadení .

ukáž viac →

Certifikát kvality ISO 9001

V oblasti bezbariérovosti je Velcon držiteľom certifikátu kvality ISO 9001, ktorý podporuje prístup pri vypracovávaní, zavádzaní a zlepšovaní efektívnosti systému manažérstva kvality s cieľom zvýšiť spokojnosť našich zákazníkov.

ukáž viac →

Povedali o nás naši klienti

   

Naši partneri

   
 • Logo
 • Logo
 • Logo
 • Logo
 • Logo
 • Logo
 • Logo
 • Logo
 • Logo
 • Logo
 • Logo
 • Logo
 • Logo
 • Logo
 • Logo
 • AV mobilita
Newsletter

Prihlásenie k odberu akcií a noviniek

Buďte s nami aj na sociálnych sieťach

Kontakt

Továrenská 368/40
976 31 Vlkanová (B.Bystrica)

Tel./Fax: 048 41 41 247

0800 199 060

velcon@velcon.sk

© 2013 VELCON. Všetky práva vyhradené - 0800 199 060
Created with passion by SCR®