Menu
bezplatná infolinka: 0800 199 060

Pomôžeme Vám s vybavením.

Zadajte prosím Vaše kontaktné údaje. Budeme Vás hneď informovať.

Obhliadka a projekt
v rámci SR zdarma.

Zadajte prosím Vaše kontaktné údaje. Budeme Vás informovať.

Zaujímavosti
              

Zvislá plošina bez šachty STRATEGOS

Zvislá plošina bez šachty STRATEGOS

Milí klienti. Opäť raz je tu príležitosť s potešením vám predstaviť náš nový produkt, ktorý sme priniesli do našej ponuky na základe dlhoročných skúseností na slovenskom trhu. Dlhšiu dobu sme hľadali vhodný produkt – zvislú zdvíhaciu plošinu do 3 m zdvihu, ktorá je podľa bezpečnostných noriem do tohto zdvihu prevedená bez opláštenia resp. šachty. Môžeme teda konštatovať, že sa nám podarilo nájsť naozaj veľmi kvalitnú zvislú plošinu, ktorá je vhodná aj do vonkajšieho prostredia v slovenských zemepisných šírkach.

Máme na mysli poveternostné podnebie hlavne v tých chladnejších častiach krajiny ako sú Tatry, Orava alebo Liptov. Ono totiž, firmy ponúkajú rôzne produkty, ktoré sú deklarované, že vyhovujú externému podnebiu, no treba si vždy zistiť či sú vhodné aj do toho slovenského (nie len v Taliansku, Francúzsku alebo v iných relatívne teplých krajinách). Všetci vieme, že u nás sú teplotné výkyvy v rámci roka dosť značné a hlavne v posledných rokoch sa objavujú najnižšie teploty v zime naozaj dosť výrazne pod nulou (-20 nie je až taká rarita).

Naša skúsenosť je taká, že pokiaľ zvislá alebo šikmá plošina nie je naozaj stavaná na takéto podmienky, vždy je to problém a žiadny produkt, ktorý nie je na to vyvinutý nevydrží tieto podmienky. Tak isto hovoríme aj o vlhkosti a daždi, nie len o zime. Naša firma dodáva a montuje zdvíhacie zariadenia pre imobilné osoby od viacerých výrobcov z celého sveta a produkty, ktoré sú v ponuke na svetovom trhu sú naozaj rôzne a to aj pritom, že všetci ponúkajú aj vonkajšie prevedenie zvislej plošiny. Nechceme vás zaťažovať detailmi, ale ak by mal niekto záujem o podrobné informácie, sme samozrejme k dispozícii.


Našou ponukou prešlo viacero produktov takže vieme porovnať ich kvalitu a „správanie sa“ v exteriéroch. Ak môžeme aspoň malé hodnotenie: najhoršie vychádzajú hydraulické – nožnicové plošiny, ktoré sú najnáchylnejšie na vplyvy chladu a vody. To je dané aj tým, že ich pohon a celá hydraulika je schovaná pod úrovňou nuly resp. pod zemou. Tu sú riziká natečenia vody do základovej jamy a následné poškodenie alebo stuhnutie systému hydrauliky. Zvlášť v krajine ako Slovensko, kde sú zimy naozaj výdatné aj na snehovú nádielku. Lepšie a odolnejšie sú pohony na skrutkovicový pohon. Tie používajú a vyrábajú hlavne severské, škandinávske krajiny. Je to preto, lebo lepšie odolávajú zime a mrazu. Samozrejme nie je skrutkovica ako skrutkovica a typ pohonu ešte nezaručuje kvalitu plošiny. Nájdete na trhu aj dosť nekvalitné a zastaralé skrutkovicové plošiny, ktoré nezodpovedajú svojim technickým riešením ani základným požiadavkám na kvalitu.

Nám vo Velcone sa podarilo po úpenlivom hľadaní toho najvhodnejšieho produktu vo svete, nájsť zvislú plošinu pre imobilných ktorá sa nazýva Strategos. Jej výrobca sídli vo Švédsku a zameriava sa len na výrobu tohto typu plošiny. Tento nie veľký ale zato dlhoročný lokálny výrobca, nie je zameraný na kvantitu ale práve na kvalitu, ktorá prinesie zaručenú spokojnosť pre užívateľa tejto plošiny pre imobilných.Po viacerých inštaláciách tu na Slovensku sme boli naozaj príjemne prekvapení spoľahlivosťou tejto plošiny. Naši klienti to samozrejme pociťujú najmä v tom, že sa nemusia starať o to, prečo zrazu plošina nefunguje, čo treba stlačiť alebo ako ju spojazdniť. Nemusia čakať dlhú dobu kým príde zo zahraničia náhradný diel, ktorý nebol uznaný v záruke preto, že bol pokazený vplyvom vody alebo mrazu. A to všetko vďaka tomu, že zvislá plošina Strategos jednoducho tieto problémy nepozná. (Tým nechceme tvrdiť, že sa aj takýto stroj nemôže nikdy pokaziť. Stále je to len stroj.), čo zaručuje takú spoľahlivosť a odolnosť tejto dvoj- skrutkovicovej „mašiny“ je know-how výrobcu, ale ak by ste mali záujem, povieme vám aj detailnejšie o tomto produkte. Predovšetkým vám tento produkt môžeme len vrelo doporučiť.  Samozrejmosťou je k tomuto produktu naša odborná montáž, servis a revízie.

Viac sledujte na www.velcon.sk alebo zavolajte na 0800 199 060.

←Naspäť

Výhody pre zákazníkov

Staráme sa o vás nonstop – Bezplatná linka

Každý z našich zákazníkov má k dispozícii bezplatnú infolinku, ktorá mu zabezpečuje 100% dostupnosť našich služieb nielen cez pracovné dni, ale aj víkendy a sviatky vrátane technickej a servisnej podpory.

ukáž viac →

Certifikát kvality ISO 9001

V oblasti bezbariérovosti je Velcon držiteľom certifikátu kvality ISO 9001, ktorý podporuje prístup pri vypracovávaní, zavádzaní a zlepšovaní efektívnosti systému manažérstva kvality s cieľom zvýšiť spokojnosť našich zákazníkov.

ukáž viac →

Obhliadka, zameranie a vypracovanie projektu zdarma v celej SR

Velcon Vám ponúka zameranie, návrh projektu a tvorbu cenovej ponuky bezbariérového riešenia kdekoľvek na Slovensku. Dokonca Vám umožníme aj odskúšanie si vybraného schodolezu na Vašom schodisku. A to všetko – Bezplatne!

ukáž viac →

Povedali o nás naši klienti

   

Naši partneri

   
 • Logo
 • Logo
 • Logo
 • Logo
 • Logo
 • Logo
 • Logo
 • Logo
 • Logo
 • Logo
 • Logo
 • Logo
 • Logo
 • Logo
 • Logo
 • AV mobilita
Newsletter

Prihlásenie k odberu akcií a noviniek

Buďte s nami aj na sociálnych sieťach

Kontakt

Továrenská 368/40
976 31 Vlkanová (B.Bystrica)

Tel./Fax: 048 41 41 247

0800 199 060

velcon@velcon.sk

© 2013 VELCON. Všetky práva vyhradené - 0800 199 060
Created with passion by SCR®